• Polski
  • English
Dwoje studentów prezentuje rakietę

„I wyżej, i wyżej, do gwiazd coraz bliżej…” – czyli rakiety, balony, satelity i inne kosmiczne bajery

Miasto:

Szczegółowa lokalizacja:

ul. Konarskiego 22B,
piętro 1, korytarz, przestrzeń przed aulą A

 

Rodzaj aktywności:

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

15:00-22:00

Odbiorcy:

Obszar:

Opis aktywności:

Kto nie marzy o podróży wśród gwiazd? O własnej rakiecie albo satelicie? U nas dowiecie się, jak zbudować pierwszą rakietę, czym charakteryzują się satelity typu CubeSat, jak wysoko latają balony stratosferyczne. Będziecie mogli dowiedzieć się, czym różni się silnik hybrydowy od takiego na paliwo stałe, dlaczego balony trzeba puszczać w rękawiczkach i co stanowi największe wyzwanie dla kosmicznych inżynierów. Dodatkowo poznacie tajemnicę mionów, zobaczysz prawdziwe stanowisko testowe do silników rakietowych, a także model satelity wielkości… pudełka do butów.
A co praktyką? Aby sprawdzić, jak działają prawa fizyki, będziecie mieli możliwość wypróbowania małych rakiet pneumatycznych, które każdy może zrobić w domu.
Aktywność prowadzona jest przez członków studenckiego koła naukowego Silesian Aerospace Technologies, zajmującego się inżynierią kosmiczną.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content