• Polski
  • English

Inżynier mechanik + AI = Kreatywność (nieograniczona?)

Miasto:

Szczegółowa lokalizacja:

ul. Konarskiego 18B,
parter, aula B

Rodzaj aktywności:

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

19:00-20:00

Odbiorcy

Obszar:

Opis aktywności:

Niepokoją Cię doniesienia prasowe dotyczące potencjalnych zagrożeń wynikających z zastosowania sztucznej inteligencji (ang. artificial intelligence, AI)? Zastanawiasz się, czy AI powinna być rozwijana bez względu na wszelkie konsekwencje? A może po prostu interesują Cię zagadnienia związane z AI? Ten wykład jest dla Ciebie!

Poznaj punkt widzenia naukowców, którzy zajmują się rozwijaniem i zastosowaniami AI w dziedzinie inżynierii mechanicznej. Część prelegentów to współautorzy książki „Intelligent Computing in Optimal Design” wydanej w 2020 roku przez prestiżowe wydawnictwo naukowe Springer Nature Switzerland.

Podczas wykładu dowiesz się, jak AI może wyręczyć człowieka w dziedzinie inżynierii mechanicznej, poznasz szczegóły wybranych algorytmów AI oraz przykłady ich zastosowań. Być może nieświadomie wykorzystujesz niektóre z rozwiązań na co dzień. Możesz wziąć udział w quizie.
Na koniec zastanowimy się, czy AI może wyręczyć człowieka w każdej aktywności, np. w wykonywaniu muzyki „na żywo”.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content