• Polski
  • English

Laboratorium elektroniczne dla każdego, czyli o symulatorach układów cyfrowych

Miasto:

Szczegółowa lokalizacja:

ul. Akademicka 16
piętro 7, sala 715

Rodzaj aktywności:

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

16:00-17:00
17:15-18:15

Rejestracja:

Odbiorcy:

Obszar:

Opis aktywności:

Symulacja oznacza odzwierciedlenie rzeczywistości w programie komputerowym. Podczas zajęć dowiesz się, jak w prosty sposób możesz zbudować sobie laboratorium cyfrowych układów elektronicznych we własnym komputerze.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z układami cyfrowymi, przygotowaliśmy krótkie wprowadzenie, dzięki któremu dowiedzą się, co to jest bramka logiczna oraz jak z bramek, przerzutników i podobnych elementów zbudować układ cyfrowy w sposób podobny jak zabawkę z klocków Lego.


Do eksperymentów wykorzystamy darmowy program „Digital”, tak prosty, że jego obsługę można opanować w kilka chwil, a przy tym tak elastyczny, że można w nim budować układy o złożoności od kilku bramek do mikroprocesora. Na naszych zajęciach przekonasz się, że to nie cyfrowi święci w wieżach z kości słoniowej za siedmioma górami lepią cyfrowe garnki, ale że cyfrowcem możesz zostać także ty!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content