• Polski
  • English

Model matematyczny w origami

Model matematyczny w origami

Przedmiotem konkursu jest stworzenie modelu matematycznego w technice origami płaskie lub origami przestrzenne. Prace konkursowe powinny przedstawiać figurę płaską, mozaikę, wielościan bądź powierzchnię. Do modelu należy dołączyć jego diagram lub w przypadku modelu modułowego, diagram pojedynczego modułu. Jeżeli jest znane, należy także podać jego źródło. 

Dla kogo?

  • uczniowie szkół podstawowych, klasy VI-VIII
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych, klasy I-IV
  • studenci, dorośli

Udział w konkursie jest indywidualny.

Do kiedy?

Konkurs trwa do 26 września 2023 roku.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia na konkurs może dokonać uczestnik pełnoletni, rodzic/opiekun prawny uczestnika niepełnoletniego, nauczyciel.

  1.  Wyślij zgłoszenie poprzez formularz dostępny na tej stronie – dokładnie uzupełnij wszystkie dane.
  2. Na adres mailowy podany w formularzu otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia i kod pracy.
  3. Kod umieść na pracy. Uwaga: w przypadku nieczytelnego kodu lub jego niepełnej formy – praca nie zostanie oceniona przez komisję konkursową.
  4. Dostarcz lub prześlij pracę do naszego biura: Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 22B, p. 221a, 44-100 Gliwice

Uwaga: w przypadku przesyłania pracy pocztą tradycyjną pamiętaj o jej dokładnym zabezpieczeniu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan nadesłanych prac.

  1. Konkurs będzie rozstrzygnięty 28 września 2023 r. Wyniki zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej, stronie Politechniki Śląskiej oraz w naszych mediach społecznościowych. Jeśli zostaniesz laureatem/laureatką konkursu, poinformujemy Cię o tym mailowo.

Regulamin konkursu „Model matematyczny w origami”

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „społeczna odpowiedzialność nauki II”.
Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content