(32) 237-18-54 nocnaukowcow@polsl.pl pobierz z Google Play pobierz z App Store | PL | EN
dni
godzin
minut
sekund

Zadania zrealizowane z budżetu państwa Ministerstwa Edukacji i Nauki

Barwy i Godło Polski

Dofinansowano z budżetu państwa Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” projekt pt. „Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2021”

wartość dofinansowania: 65 429,10 zł

całkowita wartość zadania: 112 449,10 zł 

 

Opis zadania:

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2021 to największe i zarazem najważniejsze wydarzenie popularnonaukowe Uczelni, które promuje naukę oraz jej zastosowanie w życiu codziennym. Poprzez przygotowanie wielu wykładów oraz warsztatów społeczność Politechniki Śląskiej aktywnie angażuje się w organizację wydarzenia. Mieszkańcy województwa śląskiego zapraszani są w październiku na Uczelnię i mają okazję zobaczyć „żywą naukę”, posłuchać fantastycznych opowieści naukowców, jak również samodzielnie wziąć udział w eksperymencie, oraz obejrzeć i wykorzystać eksperyment  laboratoryjny czy uruchomić wynalazek. Są zachęcani do czynnego uczestnictwa w bezpłatnych pokazach i eksperymentach, których stają się ważną częścią. Podczas Nocy Naukowców dzieci, młodzież i dorośli odkrywają, że nauka to nie tylko teoria, ale również praktyka przedstawiana w formie wielu ciekawych eksperymentów i doświadczeń. W czasie tej wyjątkowej nocy każdy uczestnik może zostać naukowcem i współuczestniczyć w przeprowadzaniu badań naukowych. 

Celem nadrzędnym Nocy Naukowców jest zachęcenie młodych ludzi do nieustannego poszerzania wiedzy, studiowania nauk ścisłych i humanistycznych, a w przyszłości przeprowadzanie badań naukowych. Jednocześnie ważnym aspektem tego wydarzenia jest pokazanie, że Politechnika Śląska otwarta jest na ludzi w każdym wieku, tzn. oferuje dla każdego coś interesującego a także zachęca do poszerzania zainteresowań. Udział we wszystkich pokazach jest bezpłatny. Docieramy z informacją i zaproszeniem do wszystkich szkół aglomeracji śląskiej. Tegoroczna edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2021 zaplanowana jest w formule hybrydowej.