• Polski
  • English

About the Researchers’ Night

The Silesian University of Technology is the scientific heart of Silesia, and the inhabitants of the region are an integral part of the University. Therefore, they participate with commitment in the largest university of technology popular science event - Researchers’ Night of the Silesian University of Technology

 

This unique event attracts audiences, regardless of their age or education, who enter the world of science on one of October Saturdays. And it is a truly fascinating world in which we discover a creativity, immerse ourselves in modern technologies, and solve scientific riddles. The Silesian University of Technology proves that science has no borders and is available to anyone who wants to learn about it.

The Researchers’ Night is a unique opportunity to meet the inhabitants of the Silesian Voivodeship with the University’s scientists and to participate in shows, workshops and experiments.

 

WORKSHOPS

STANDS

SHOWS

LECTURES

Nauka bez granic – tegoroczne hasło Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 

Udowadniamy, że nauka nie ma granic. Wspieramy działania osób z niepełnosprawnościami i wspólnie ze społecznością Politechniki Śląskiej oraz jej partnerami znajdujemy rozwiązania, które nie tylko pozwalają naukę poznawać, lecz także realnie wpływają na poprawę zdrowia i życia.

Nauka jest dla nas ponadkulturowa i ponadnarodowa, lecz także czerpiąca siłę z pochodzenia swoich twórców. A tutaj – na Górnym Śląsku – rozumiemy to doskonale i dzielimy się doświadczeniem przestrzeni nierozerwalnie związanej z przemysłem i technologią, na której zachodzą dynamiczne zmiany.

Źródłem Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej jest projekt Europejskiej Nocy Naukowców, który powstał w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach 6. Programu ramowego. Od tamtej pory każdego roku miłośnicy nauki wpisują wydarzenie do swoich kalendarzy i licznie przybywają do kampusu uczelni.

18 edycja Nocy Naukowców – tak samo jak wydarzenia organizowane w ubiegłych latach – ma na celu popularyzować naukę i inspirować do zgłębiania wiedzy, przybliżać pracę naukowców, a młodych ludzi zachęcać do podejmowania kształcenia i wyboru zawodu naukowca. 

 

Warsztaty

Przez praktykę do serca… Nic tak świetnie nie przybliży naukowych zagadnień i pojęć jak eksperymenty, doświadczenia i zadania. O tym przekonacie się na warsztatach prowadzonych przez naukowców, doktorantów i studentów Politechniki Śląskiej. Jeśli więc chcecie wykonać test na astronautę, zbudować most, pogadać z robotem, zgłębić tajemnice chemii i wiele, wiele innych, wybierzcie interesujące Was zajęcia i zarejestrujcie się. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

WYKŁADY

Ogromna dawka wiedzy czeka na uczestników wykładów Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Są to otwarte dla wszystkich aktywności, na które nie obowiązuje rejestracja. Przyjdźcie i posłuchajcie wspaniałych naukowych opowieści. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content