(32) 237-18-54 nocnaukowcow@polsl.pl pobierz z Google Play pobierz z App Store | PL | EN

Laureaci konkursów Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2021 

Wyniki konkursów

Miło nam poinformować i pogratulować Laureatom konkursów Nocy Naukowców PŚ 2021. Poniżej lista nagrodzonych prac. 

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za Wasze piękne prace, wysiłek oraz kreatywność :) 

Zespół Centrum Popularyzacji Nauki

 

Projekt prostej maszyny Rube’a Goldberga

gr. I, szkoła podstawowa, klasy 6-8

Miejsce I - Kulka na torze

Milena Szotek, Magdalena Momot – uczestnicy

Wioletta Rusin – nauczyciel

 

gr. II, szkoła średnia,

Miejsce I- Reakcja mechaniczna

Alicja Strojek Szymon Strojek - uczestnicy

Aleksandra Stasz – nauczyciel

 

Miejsce II - Naukowy miszmasz

Piotr Jurkiewicz, Agata Krupa, Marek Kwosek, Matylda Leśniak, Agnieszka Lewandowska, Katarzyna Littau, Oliwia Pelc, Maciej Trzeja, Wojciech Wasik, Jan Zakrzewski, Mateusz Zmuda – uczestnicy

Aleksandra Chrupała – nauczyciel

 

Najmłodsi o nauce

Piosenka - Wynalazcy lepszych dni

Dulęba Bartosz, Dydo Matylda, Kapałka Ignacy, Kużownik Oskar, Łacny Anna, Malinowski Dominik, Marczak Emilia, Mielczarek Aleksander, Nowicki Bartłomiej, Pociecha Paweł, Ratyna Maja, Ratyna Marta, Sulowski Szymon, Szadkowska Zofia, Szewczyk Kaja, Streich Michał, Wiącek Daria, Wojtasiński Marcel - uczestnicy

Anna Musiał, Aleksandra Wolińska-Hajduga – nauczyciele

 

Wiersz - Nauka z Euklidesem

Tymon Chmura, Antoni Augustyn, Mikołaj Mićko, Zuzanna Puszczewicz, Kacper Klimek, KIRA Savitska, Alicja Kaleta, Alicja Kocoń, Franciszek Wójcik – uczestnicy

Katarzyna Kapica/Jowita Królica – nauczyciele


Wiersz - Historia pewnego naukowca

Łucja Adamek, Oskar Duda, Jakub Figołuszka, Bartłomiej Gawlik, Kacper Gozdek, Julia Iwańska, Anna Jaksik, Tomasz Jaksik, Jakub Jany, Agnieszka Jantos, Filip Jędrzejewski, Paulina Kłosińska, Jakub Kupka, Paulina Majda, Hanna Pluszczyk, Nadia Silska, Marta Sroka, Tadeusz Smagoń, Mikołaj Szołucha, Andrzej Wieczorek, Szymon Król, Natalia Lampa, Tymoteusz Warda – uczestnicy

Monika Gandyra – nauczyciel

 

Piosenka - Mali naukowcy

Milena Berek, Estera Bribram, Julia Gębala, Nadia Gombarczyk, Jakub Jurek, Natalia Kurasz, Maksymilian Legień, Franciszek Miły, Marcelina Mrzygłód, Lena Nycz, Sonia Partyczny, Eliza Płóciennik, Hanna Pierścionek, Julia Sędziak, Maksymilian Surma, Piotr Surma, Igor Szczepański, Inga Szlagor, Klaudia Then, Mikołaj Waluś, Wojciech Waluś, Tymon Wieroński, Alicja Zielińska – uczestnicy

Katarzyna Witek – nauczyciel

 

Wiersz przedszkolaków nr 11 z Dąbrowy Górniczej

Hryć Dominik, Bachowska Magdalena, Łabuś Małgorzata, Kubiak Livia, Włodarczyk Zuzanna, Puchała Alan, Szeremiuk Wiktor, Gregorczuk Jakub, Lipowski Karol, Stadnik Franciszek, Łowkiewicz Antoni, Kroczek Wiktor, Mendakieiwcz Milena, Piątek Maja, Szopa Michalina, Kusznierska Nadia, Janczur Hanna, Marynka Henryk, Groniecki Szymon, Radwańska Antonina, Chaberko Julia – uczestnicy

Anna Nawrot – nauczyciel

 

Nauka nie jedno ma imię, czyli plastyczna opowieść o nauce

gr. I do lat 9

Ludwik Hirszfeld - odkrycie grup krwi i czynnika Rh - Nadia Grochowicz

Czy możliwe by książki cały wszechświat wiedzy mieściły? - Nina Halama

Elektryczność to jest coś! - Michał Grela

 

gr. II 10-15 lat

Miejsce I - Odkrycie Ameryki - Marcelina Szuwart

Miejsce I - Pamiętaj chemiku młody... - Diana Nowak

Miejsce II - Matematyczno - fizyczne szaleństwa Alberta E. - Kinga Waliczek

Miejsce III - Pierwsza hodowla tkanek. - Hanna Górczyńska

 

gr. III – 16-19 lat

Miejsce I - "Wszechświat bez granic" - Daria Kotyrba

Miejsce II - Fizyka przez pryzmat - Alicja Jasińska, Zuzanna Ziębik, Magdalena Ochman

 

Eksperyment dla każdego: i małego i dużego - film popularnonaukowy

gr. I  szkoła podstawowa klasy 6-8

Miejsce I - Codzienność oczami młodego chemika

Kinga Waliczek, Hanna Górczyńska, Amelia Dubełek, Emilia Augustyniak, Hanna Grela – uczestnicy

Ewelina Szewczyk – nauczyciel


Miejsce II - ,,Eksperyment z wykorzystaniem tlenku węgla(IV)- Jojo w butelce"

Maja Janik, Aleksandra Habrajska – uczestnicy

Rafał Janik – nauczyciel

 

gr. II szkoła średnia

Miejsce I - Elektrolizer domowej roboty

Julia Piech – uczestnik

Małgorzata Popławska – nauczyciel

 

Miejsce II – Tęcza

Dominika Jakubiec, Karolina Szczygieł – uczestnicy

Paweł Kasowski – nauczyciel

 

Miejsce III - Lampa – lawa

Wiktoria Ficek, Julia Goławska, Daria Lechoszest, Wiktoria Lysko, Weronika Żuraw – uczestnicy

Kornelia Piątkowska – nauczyciel

 

Przez żołądek do… nauki, czyli popisowe danie kuchni molekularnej

Miejsce I - Molekularna boba

Karolina Kępka, Maja Kruszyńska, Barbara Pniak, Urszula Rus – uczestnicy

 

Miejsce II - Owocowy kawior

Daniel Kardas – uczestnik

 

Miejsce III - Kuchnia w męskim wydaniu

Mateusz Smuda, Jakub Boryczka – uczestnicy

 

Wyróżnienia:

Makaron z zielonej herbaty - Jennifer Pyszna

Smażone Lody Kingi - Kinga Waliczek

 

Makaron z zielonej herbaty - Milena Szotek

 

 


 

 

Prace plastyczne będą udostępnione zwiedzającym w Centrum Nowych Technologii w przestrzeni galerii na II piętrze od 9 października do 31 października br.

Serdecznie zapraszamy!