• Polski
  • English

Jak roboty widzą nasz świat ?

Miasto:

Szczegółowa lokalizacja:

ul. Akademicka 10A,
budynek C, piętro 1, sala C101

Rodzaj aktywności:

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

16:00-16:45
17:00-17:45
18:00-18:45

Rejestracja:

Odbiorcy:

Obszar:

Opis aktywności:

„Jak roboty widzą nasz świat” to wydarzenie interaktywne, prezentujące roboty edukacyjne MakeBlock mBot, Lego Mindstorms NXT 2.0 i EV3 oraz Lego Mindstorms Wynalazca robotów. Wykorzystując autorskie programy i pomysły na zabawę z robotami, pokażemy, że technika jest zabawna, intrygująca, pasjonująca.

Jesteśmy naukowcami, którzy nie wyrośli z klocków. Naszą misją jest popularyzacja nauki i techniki.
Tę misję realizujemy szczególnie wśród dzieci i młodszej młodzieży, która za niedługo stanie przed wyborem drogi życiowej i zawodowej. Jeżeli ktoś z naszych gości ma w sobie bakcyla technicznego, który nie został jeszcze odkryty, to może to się stanie podczas naszych pokazów?

Naszym gościom wyjaśnimy, jak można zbudować i „wychować” sobie robota. Programowanie robota zaczniemy od prostych zadań, które następnie złożymy – jak klocki – w bardziej skomplikowany program. Do tego przyda się wyobraźnia, bo należy wymyślić, co i jak robot ma robić. Inżynier nie może być człowiekiem bez wyobraźni!

Wydarzenie utrzymane będzie w duchu metodologii STEM (Science, Technology, Engineering, Math), więc jego najważniejszym aspektem będzie bezpośrednie zaangażowanie uczestników. Podczas obecnej edycji wydarzenia zaprezentujemy naszego najnowszego robota z serii MakeBlock, którego nazwaliśmy robotem sprzątającym. Robot ten porządkuje swoje otoczenie i wyrzuca do śmietnika wszystkie pozostawione tam przedmioty. Teraz uczestnicy poznają tego robota osobiście i będą mogli samodzielnie podać mu przedmiot do posprzątania. Ważną rolę podczas wydarzenia będą odgrywać również roboty-zwierzęta i roboty-pojazdy, które nasi goście mogą samodzielnie sterować i z bliska obserwować ich reakcję na sygnały z otoczenia. Odwiedzających nasz Wydział zaangażujemy również w grę interaktywną z robotem Tribot oraz w programowanie robotów mBot w języku podobnym do Scratch. Podzielimy się naszymi doświadczeniami z programowania robotów. Zapewniamy, że nasze roboty, są zabawne, w pełni bezpieczne i mamy nad nimi pełną kontrolę. Naprawdę można je polubić!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content