FAQ

Gdzie mogę sprawdzić program wydarzenia?

Program Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej jest dostępny na stronie internetowej: https://nocnaukowcow.com.pl/skomponuj-swoja-noc/

Czy muszę płacić za wstęp na Noc Naukowców?

Nie, wydarzenie jest bezpłatne. 

Czy muszę rejestrować się na Noc Naukowców?

Aby wziąć udział w Nocy Naukowców, należy uzyskać bezpłatną wejściówkę. Pobranie wejściówki będzie możliwe od 25 września.

Wejściówkę należy zabrać ze sobą na wydarzenie – w formie drukowanej lub elektronicznej – i pokazać w wyznaczonym punkcie podczas wejścia na wydarzenie.  

Wejściówka uprawnia do wejścia na wydarzenie i udziału w wykładach, stoiskach oraz pokazach, a także aktywnościach przygotowanych przez wystawców. Osobnej rejestracji wymagają tylko warsztaty – jest to oznaczone w programie symbolem gwiazdki. 

Sprawdź, jak uzyskać bezpłatną wejściówkę:

Czy muszę rejestrować się na wykład/pokaz/stoisko?

Nie. Udział w wykładach, pokazach lub stoiskach nie wymaga rejestracji.

Chcę wziąć udział w warsztatach. Czy muszę się rejestrować?

Tak, na warsztaty obowiązuje rejestracja oraz limit miejsc. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić udział przez system rejestracji dostępny pod linkiem na stronie „Skomponuj swoją Noc”. Rejestracja na warsztaty jest dostępna dla uczestników indywidualnych.

Co to znaczy, że mogę „skomponować swoją Noc”?

„Skomponowanie swojej Nocy” oznacza rejestrację na warsztaty poprzez specjalnie przygotowany do tego system.  Sprawdź, jak zarejestrować się na warsztaty: kliknij tutaj. 

Czy na warsztaty „dla dzieci” muszę rejestrować także siebie? 

W przypadku rejestracji uczestników na warsztaty dla dzieci należy podać w systemie rejestracji tylko liczbę dzieci biorących udział w zajęciach. 

Czy mogę przyjechać na Noc Naukowców z grupą zorganizowaną?

Tak, w Nocy Naukowców mogą wziąć również grupy zorganizowane. Aby wziąć udział wraz z grupą zorganizowaną, należy uzyskać bezpłatną wejściówkę. 

Czy są ograniczenie liczby osób dla grupy zorganizowanej? 

Tak, jest to 25 osób.

Czy mogę zarezerwować miejsce na wybrane wydarzenie przez telefon lub mailowo? 

Nie przyjmujemy zgłoszeń wysłanych mailowo lub telefonicznie. Rejestracji na warsztaty można dokonać wyłącznie przez system rejestracji.

W jakich miastach odbywa się Noc Naukowców Politechniki Śląskiej?

Wydarzenie odbywa się w 4 miastach, w kampusach Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. Szczegółowe lokalizacje są oznaczone w programie Nocy Naukowców. 

Czy na teren kampusu mogę wejść z psem?

Zabrania się wprowadzania na teren Wydarzenia zwierząt za wyjątkiem psów przewodników i psów asystujących.

Czy będą dostępne bezpłatne parkingi?

Tak, podczas wydarzenia na kampusach Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku będą dostępne bezpłatne parkingi.

Czy będzie dostępna pomoc medyczna na terenie kampusu?

Tak, karetka pogotowia wraz z wyspecjalizowanym zespołem ratowników medycznych będzie stacjonować na terenie kampusu Politechniki Śląskiej w Gliwicach.  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki wynikłe ze złego stanu zdrowia lub z winy Uczestnika.

Czy w budynkach, w których odbywają się aktywności, będą dostępne szatnie?

Nie ma możliwości pozostawienia okryć w ogólnodostępnych szatniach.

Gdzie znajdę informację o konkursach? 

Szczegółowe informacje o konkursach znajdują się w podstronie Konkursy. Regulaminy konkursów znajdują się tutaj. 

Jak mogę zgłosić udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie, najpierw wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie danego konkursu. Konkursy różnią się sposobem dostarczania prac konkursowych:

  • pliki multimedialne (materiały wideo, zdjęcia, pliki .doc, .pdf) należy przesłać za pośrednictwem formularza;
  • prace konkursowe, takie jak praca plastyczna, komiks, wydrukowana fotografia, należy dostarczyć do biura Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej (p. 221a, ul. Konarskiego 22B, 44-100 Gliwice) pocztą tradycyjną lub osobiście. 

Szczegółowe informacje dotyczące wysyłania prac znajdują się w regulaminach konkursów oraz po wybraniu strony z opisem konkursu.

Nie dostałem/am potwierdzenia, że moje zgłoszenie/moja praca dotarła do organizatorów. 

Po upływie kilku dni zgłoś ten fakt organizatorom na adres mailowy: konkursy.nocnaukowcow@polsl.pl

Zostałem/am laureatem/ką konkursu Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, ale nie mogę przyjechać na uroczyste odebranie nagród. 

Jeśli nie możesz wziąć udziału w uroczystym rozdaniu nagród, które odbywa się podczas inauguracji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 7.10.2023 r., zgłoś to organizatorowi w celu ustalenia innego sposobu odbioru nagrody.

Czy osoby niepełnoletnie mogą zostać wolontariuszami Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej?

Wolontariuszami Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej mogą zostać tylko osoby pełnoletnie.

Czy osoby niebędące studentami/doktorantami/pracownikami Politechniki Śląskiej mogą wziąć udział w wolontariacie Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej?

Tak, wolontariuszami Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej mogą zostać osoby spoza Politechniki Śląskiej pod warunkiem, że są pełnoletnie.

Jeśli masz inne pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w sekcji FAQ, napisz do nas. Postaramy się pomóc!  

nocnaukowcow@polsl.pl

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „społeczna odpowiedzialność nauki II”.
Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content