• Polski
  • English

Co to jest Noc Naukowców
Politechniki Śląskiej?

Co to jest Noc Naukowców Politechniki Śląskiej?

To największe politechniczne wydarzenie popularnonaukowe. Politechnika Śląska jest naukowym sercem Śląska, a mieszkańcy regionu stanowią nieodłączną część Uczelni. Dlatego też z zaangażowaniem uczestniczą w Nocy Naukowców.  

To wyjątkowe przedsięwzięcie przyciąga odbiorców, niezależnie od ich wieku czy wykształcenia, którzy podczas jednej z październikowych sobót wkraczają do świata nauki. A jest to naprawdę fascynujący świat, w którym odkrywamy pokłady kreatywności, zanurzamy się w nowoczesne technologie, rozwiązujemy naukowe zagadki. Politechnika Śląska udowadnia, że nauka nie ma granic i jest dostępna dla każdego, kto tylko ma ochotę ją poznawać.  

Noc Naukowców jest niezwykłą okazją do spotkań mieszkańców województwa śląskiego z naukowcami Uczelni oraz udziału w pokazach, warsztatach, eksperymentach.  

WARSZTATY

STOISKA

POKAZY

WYKŁADY

Jak powstało nasze wydarzenie?

Źródłem Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej jest projekt Europejskiej Nocy Naukowców, który powstał w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach 6. Programu ramowego. Od tamtej pory każdego roku miłośnicy nauki wpisują wydarzenie do swoich kalendarzy i licznie przybywają do kampusu uczelni.

19. edycja Nocy Naukowców – tak samo jak wydarzenia organizowane w ubiegłych latach – ma na celu popularyzować naukę i inspirować do zgłębiania wiedzy, przybliżać pracę naukowców, a młodych ludzi zachęcać do podejmowania kształcenia i wyboru zawodu naukowca. 

Jeśli już wiesz, co to jest Noc Naukowców Politechniki Śląskiej, koniecznie odwiedź wydarzenie 12 października 2024 roku i odkryj wspólnie z nami naukowe tajemnice!

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.
ORGANIZATOR:
PARTNER WYDARZENIA:
PARTNER INSTYTUCJONALNY:
PATRONAT HONOROWY:​
PATRONAT:​
DARCZYŃCA:​
SPONSORZY:
WYSTAWCY:
PATRONAT MEDIALNY:
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „społeczna odpowiedzialność nauki II”.
ORGANIZATOR
PARTNER WYDARZENIA
PARTNER INSTYTUCJONALNY
PATRONAT HONOROWY:​
PATRONAT:​
DARCZYŃCA
SPONSORZY:
WYSTAWCY
PATRONAT MEDIALNY

© 2024 Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej

Warsztaty

Przez praktykę do serca… Nic tak świetnie nie przybliży naukowych zagadnień i pojęć jak eksperymenty, doświadczenia i zadania. O tym przekonacie się na warsztatach prowadzonych przez naukowców, doktorantów i studentów Politechniki Śląskiej. Jeśli więc chcecie wykonać test na astronautę, zbudować most, pogadać z robotem, zgłębić tajemnice chemii i wiele, wiele innych, wybierzcie interesujące Was zajęcia i zarejestrujcie się. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

WYKŁADY

Ogromna dawka wiedzy czeka na uczestników wykładów Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Są to otwarte dla wszystkich aktywności, na które nie obowiązuje rejestracja. Przyjdźcie i posłuchajcie wspaniałych naukowych opowieści. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 
Skip to content